Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer52264/public_html/wordpress/wp-content/plugins/peggi-instagram-feed/lib/peggi-instagram-api.php on line 237
Follow Us

Czym właściwie jest PUL?

 

PUL czyli poliester laminowany membraną poliuretanową. Kosmiczna nazwa, prawda? 

PUL to po prostu 100% poliester pokryty jednostronnie membraną poliuretanową. PUL może powstać z różnych dzianin poliestrowych, czyli dzianin syntetycznych- jedne są cieńsze i niezwykle delikatne, inne nieco grubsze i nieco bardziej sztywne, dla większości łatwiejsze w szyciu.

Poliester wykorzystany do produkcji dzianiny może być nowy, może również pochodzić z recyklingu.

Co sprawia, że cieszy się tak ogromną popularnością, zwłaszcza wśród osób korzystających z produktów wielorazowych? Zalet PUL-u jest sporo.

Paroprzepuszczalność pozwala na odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz, co zapewnia komfort użytkowania i powoduje, że skóra się w nim nie gotuje.

Wodoodporność sprawia, że PUL świetnie sprawdza się jako wierzchnia warstwa w pieluszkach wielorazowych, ale wykorzystać go można  także w podkładach dla niemowląt, wkładkach laktacyjnych, fartuszkach do karmienia, podkładkach do karmienia czy workach na basen. 

PUL jest łatwy w pielęgnacji, dzięki czemu łatwo jest go utrzymać w czystości. PUL można prać w 60*C, nie farbuje, nie wykurcza się, raczej bez większego kłopotu można usunąć z niego wszelkie plamy i zabrudzenia. 

Ogromną zaletą jest to, że na tym materiale możemy wydrukować absolutnie wszystko! Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia!

Post a Comment